Korpásodás ellen
A korpát valójában gombásodás okozza, ezért a méz antibakteriális és gombaölő hatásának köszönhetően megoldást jelenthet erre a problémára. Kezeljük a fejbőrt higított mézzel, ez segít enyhíteni a kipirosodást és a viszketést is.
Immunerősítésre
A mézben sok a polifenol nevű antioxidáns, amely fontos szerepet játszik a szív egészségének megőrzésében és a rákos megbetegedések kialakulásának megelőzésében. Napi 4 evőkanál elfogyasztása már egy hónap alatt mérhetően emeli a vérben az antioxidánsszintet.
Sportteljesítmény javítására
A méz - például müzliszelet helyett- természetes alternatíva lehet edzésnél, ha egy kis extra energiára van szükségünk, mivel hasonló hatással van a szervezetre, mint a glükóz.
A memória támogatására
Egy 2011-ben készült kutatás szerint a rendszeres mézfogyasztás javíthatja a menopauza után lévő nők szellemi teljesítőképességét és memóriáját. Napi 20 gramm méz elfogyasztásának hatása már néhány hónap után tapasztalható.
Szúnyogcsípésre
A duzzadt, viszkető szúnyog- és egyéb csípésekre érdemes mézet kenni, mert gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően segíthet gyorsan megszüntetni ezeket a kellemetlen panaszokat.
Napégésre
A méz a napon leégett bőrnek is enyhülést nyújthat - már az ókori Görögországban is ismert volt az ilyen jellegű hatása.
Sebkezelésre
Antibakteriális és gombaölő hatása miatt már a régebbi civilizációkban is szokás volt mézet kenni a sebekre, hogy megakadályozzák az elfertőződést. Nemcsak ebben, hanem a seb gyógyulásában is segít.
Forrás: hazipatika.com