"A legendák szerint az eszkimóktól ered a gyorsfagyasztás hagyománya, hiszen ők a frissen kifogott halat jégtáblák közé tették, hogy megőrizze minőségét és frissességét" - mutatott rá a Szupermenta. A kezdetleges tartósítási eljárást az angol Clarence Birdseye fejlesztette tovább, az első halrudacskát pedig végül 1955-ben készítették el egy Great Yarmouth nevű kikötővárosban.
A panírozott, aranybarna finomság nem tartalmaz szálkát, pikkelyt, de még a halhús jellegzetes szagától sem kell tartani sütés közben. Gyermekek számára is ínycsiklandó fogásnak számít, ami különösen fontos annak tükrében, hogy a halfogyasztás bizonyítottan egészséges. Több kutatás is alátámasztja a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében betöltött szerepét, kifejezetten örömteli tehát, ha valamilyen formában a fiatalabb korosztályok számára is vonzóvá lehet tenni.
Nekünk magyaroknak pedig különösen hasznos minden olyan praktika, amely segít növelni az egy főre eső éves halfogyasztás mértékét. Jelenleg ugyanis nem állunk túl jól e tekintetben: a hazai statisztikai adatok messze lemaradnak a többiektől európai összehasonlításban, mi több, a kontinens államai közül Magyarország egyenesen sereghajtó a fejenkénti 4,6 és 6 kilogramm közé tehető átlaggal. (A listavezető portugálok 55,3 kilogrammot fogyasztanak éves szinten.) Mindez pedig alighanem hozzájárul ahhoz a szintén nem túl kedvező adathoz, miszerint a szív- és érrendszeri betegségekből fakadó halálozásban ugyancsak a legrosszabb helyzetben lévő országok közé tartozunk.
Forrás: hazipatika.com