Mindig organikusat válasszunk!
A nem organikus termesztésű kávét gyakran különféle vegyszerekkel kezelik, permetezik. Ha nem szeretnénk, hogy ilyesmi kerüljön a szervezetünkbe, vásároljunk szaküzletben minőségi terméket. Ha különösen környezettudatosak akarunk lenni, keressük a csomagoláson a "fair trade" címkét is.
Ne cukrozzuk!
Ha mindenképpen édesíteni szeretnénk a kávénkat, akkor válasszunk valamilyen természetes édesítőt, például kókuszcukrot. Ebben sok az egészséges ásványi anyag is, mint például a króm, amely segíti a cukoranyagcserét a szervezetben.
Kerüljük az ízesítőszirupokat!
A nagy kávézóláncok népszerű italai szinte mind cukros ízesítőszirupokat tartalmaznak, amelyek amellett, hogy nagyon hizlalnak, számos módon károsak az egészségre. Az ilyen szirupokban sok a mesterséges anyag is, amelyek közül néhány rákkeltő hatású lehet.
Kerüljük a mesterséges édesítőket!
A cukormentes szirupok és mesterséges édesítők használata sem feltétlenül jó ötlet. A bennük lévő tartósítószerek károsak lehetnek az egészségre, bőrkiütéseket, pattanásokat, hasmenést, puffadást, ízületi fájdalmat és még sok más kellemetlen tünetet okozhatnak.
Kerüljük a tejszínt, tejszínhabot!
A tejszínnel és a tejszínhabbal minimum 100 pluszkalóriát csempészünk az italunkba. Ez évente 36 500 pluszkalóriát jelent, és jelentősen növeli azelhízásesélyét.
Tehéntej helyett növényi verziót válasszunk!
Ha tejjel isszuk a kávét, akkor nem kell mindenképpen tehéntejnek lennie. Próbáljuk ki a mandulatejet, a rizstejet, a kókusztejet vagy az organikus szójatejet. Arra figyeljünk, hogy mindegyikből olyan változatot keressünk, amely nem tartalmaz hozzáadott cukrot.
Forrás: hazipatika.com