Ha például olyan ételt főzünk, amit rizskörettel tálalnánk, válasszuk helyette a quinoát, mert sok benne a lassan felszívódó szénhidrát, így egyensúlyban tartja a vércukorszintet, és lúgosító hatása is van.
Az egészséges alternatívák
Szendvicsek készítésénél a szeletelt kenyér helyett válasszunk pitát, lehetőleg teljes kiőrlésűt, mert sokkal több zöldséget tudunk beletenni, mint amennyi egy szendvicsbe fér, így több rostot vihetünk be, és később leszünk éhesek. A krumplipüré helyett érdemes karfiolpürével próbálkozni, az elkészítési módjuk hasonló, de a karfiolban jóval kevesebb a kalória.
Ha tortillát vásárolunk, mindig a kukoricából készültet vegyük a búzalisztes helyett, jobb a tápértéke, és kevesebb, vagy egyáltalán nincs benne glutén sem. Tejföl helyett a sűrű, görög joghurt is kerülhet levesekbe, húsételekbe. Gyümölcslevek helyett készítsünk ízesített vizeket: egy kancsó sima vízbe dobjunk bogyós gyümölcsöket, citrusféléket, gyömbért, akár mentát is - a variációk száma végtelen, de az így kapott ízletes italnak szinte nulla a kalóriatartalma a gyümölcslevekéhez képest.
Szendvicsekbe majonéz helyett tegyünk egy kis borssal, citromlével, fokhagymával fűszerezett avokádópürét, nem csak finomabb, de a benne lévő telítetlen zsírok miatt sokkal egészségesebb is. Sült krumplit ezentúl a hagyományos burgonya helyett édesburgonyából is készíthetünk.
Tésztákból mindig a durumverziót válasszuk, mert lassú felszívódású szénhidrát van benne, és a cukorral és adalékanyagokkal dúsított bolti paradicsomszósz helyett is inkább használjunk apró kockákra vágott, sóval, borssal, fokhagymával és bazsalikommal összekevert paradicsomot. Ha ezeket az apró változtatásokat betartjuk, máris sokat tettünk azért, hogy egészségesebbek és karcsúbbak legyünk.
Forrás: hazipatika.com