Cukorbetegek is nyugodtan ehetik
A cseresznye glikémiás indexe jóval alacsonyabb, mint a sárga- és őszibaracké, a szilváé vagy éppen a szőlőé. Éppen ezért ha nem is mértéktelenül, de diabéteszesek, inzulinrezisztenciában szenvedők is bátran fogyaszthatják.
Segít a jobb alvásban
Ha lefekvés előtt fél órával megiszunk egy pohár cseresznyelét vagy eszünk egy kis cseresznyét, akkor némi természetes melatonint viszünk be a szervezetünkbe, ami segít abban, hogy normalizálódjon a cirkadián ritmusunk. Bizonyos kutatások szerint a cseresznyefogyasztás a jet lag leküzdésében is segítséget nyújthat.
Csökkentheti a hasi zsírpárnák méretét
Kutatások szerint a rendszeres cseresznyefogyasztás kevésbé engedi a zsírsejteket hastájékon lerakódni.
Csökkenti a stroke kockázatát
A cseresznyefogyasztás jót tesz a keringésnek a benne található antocianinok miatt. Ha rendszeresen eszünk cseresznyét, csökken a magas koleszterinszint, a magas vérnyomás, a cukorbetegség, továbbá az ezekkel kapcsolatos betegségek, például a stroke kialakulásának esélye is. A gyümölcs magas káliumtartalma segít szabályozni a szívritmust és a vérnyomást, egyben csökkenti amagas vérnyomáskialakulásának kockázatát is.
Lassítja a bőr öregedését
A gyümölcsök közül a cseresznye az egyik leggazdagabb antioxidánsokban. Az antioxidánsok segítenek leküzdeni a szervezetnek a káros szabad gyököket, amelyek többet között a sejtek, ezáltal a bőr öregedéséért is felelősek.
Jót tesz az izmoknak
Izomgyulladások, erősizomlázkezelésére, illetve megelőzésére is érdemes rendszeresen cseresznyét vagy cseresznyelét fogyasztani - hatékonyságát több kutatás is igazolta.
Forrás: hazipatika.com