1. Javítja a fizikai állóképességet
A tollasozás azoknak is ajánlható, akik szeretnének megszabadulni pár kilótól, de az edzőtermi gyakorlatok nem nyerték el a tetszésüket. A tollast az egész család űzheti, és (intenzitástól és gyakoriságtól függően) akár pár hét alatt megszabadít a túlsúlytól.
2. Növeli a betegségekkel szembeni ellenálló-képességet
A tollasozás sok más sportághoz hasonlóan csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések, a cukorbetegség, illetve a túlsúllyal összefüggő egyéb betegségek kockázatát; valamint javítja a jó és a rossz koleszterin arányát.
3. Javítja a reflexeket, fokozza a gyorsaságot és a produktivitást
Mivel a tollas gyors tempójú játék, és nem engedi meg, hogy a játékos figyelme egy pillanatra is lankadjon, javítja a reflexeket és fokozza a gyorsaságot. Az intelligencia is nagy szerepet kap a játék során, hiszen a játékosnak előre el kell döntenie, hogyan fogadja az ellenfél ütéseit ahhoz, hogy nyerhessen. A tollasozás tehát a stratégiai gondolkodást is fejleszti.
4. Vidám és élvezetes játék
Sok edzőtermi gyakorlattal ellentétben a tollasozás vidám, izgalmas és cseppet sem unalmas játék, amelyet a család legkisebb és kicsit idősebb tagjai is bátran űzhetnek.
5. Az agyat is fiatalon tartja
A rendszeres tollasozás nemcsak a testet edzi; a mentális egészségünkre ugyanolyan jó hatással van, mint a testire. Különböző kutatások megállapították, hogy a rendszeresen (bemelegítés után legalább napi 30 percig) tollasozók várható élettartama mintegy 2 évvel megnövekszik!
A tollasozáshoz nem kell más, mint egy talpalatnyi szabad hely a kertben, egy rögtönzött háló (vagy még az sem), illetve természetesen néhány ütő és labda.
Forrás: aktivsport.blog.hu