A kétnapos program célja, hogy felnőttek és gyerekek közelről is megismerjék mindazon állatokat, amelyek egykoron szervesen hozzátartoztak a paraszti élethez - mondta el Kaján Imre múzeumigazgató a keddi programismertető sajtótájékoztatón.
Hozzáfűzte: a 21. században megváltozott a világ, az apróbb falvakban is csak elvétve található egy-két haszonállat, a tollfosztás pedig egyre ritkább eseménynek számít.
A múzeumnak kötelessége bemutatni, miként működött a gazdaság a régi világban, hogy kapcsolódott az épített környezet az életmódhoz, és ezen keresztül az állattartáshoz - hívta fel a figyelmet a múzeumigazgató.
Szombaton a kutyáké lesz a főszerep: felvonultatják a hungarikummá nyilvánított, kilenc magyar kutyafajtát. A vadászkutyák a munkabemutatókon is részt vesznek, így a látogatók azt is megfigyelhetik, hogy milyen módszerekkel lehet kiképezni a négylábúakat - erről már Orbán Sándor, a Zala Megyei Kynológiai Egyesület elnöke beszélt.
Kitért arra is, hogy az egyesület célja az állatok megszerettetése, és ezen keresztül a felelős állattartás kialakítása - hangsúlyozta Orbán Sándor.
A portákat a magyar kutyafajták mellett őshonos állatok - ló, magyar tarka tehén, mangalicák, szamarak, hagyományos cigája, rackajuh - népesítik majd be - ismertette Varjú András, a falumúzeum osztályvezetője.
Lesznek simogatható nyuszik és ez alkalommal különleges állatokat is lehet majd látni a skanzenben. Több nyúl-, galamb- és kutyatenyésztő is elfogadta a múzeum meghívását, és állataikkal érkeznek a városkörnyékén élő gazdálkodók is.
Az állattartáshoz kapcsolódnak a kézműves foglalkozások és a zenei programok is.
Május 20-án A hátsó udvar hősei című rajzpályázatra érkezett alkotásokból nyílik kiállítás, a program népszerűségét jelzi, hogy a felhívásra csaknem 300 pályamunka érkezett.