• mozdulj!
  • 2022.05.03
    09:53
  • MTI
A résztvevők számát és a győztesek eredményét tekintve is rekord született az idei NN Ultrabalaton ultrafutóversenyen.

A szervezők közölték: minden eddiginél többen, 17 ezren vettek részt a viadalon, amelyen a férfiaknál Bódis Tamás, a nőknél pedig Cseke Lilla győzött, mindketten az eddigi legjobb eredménnyel.

Bódis 16:34:28 óra alatt teljesítette a 211 kilométeres távot, Csekének 20:15:15 órára volt szüksége a Balaton körbefutásához.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is szerveztek jótékonysági kampányt a viadalon. A futók a chipjeik letéti díját visszaváltás helyett jótékony célra ajánlhatták fel, és ezen felül is adományozhattak. Az akció sikeres volt, 9 815 500 forint gyűlt össze, amit a BioTechUSA ötmillió forinttal kiegészített. A pénzt beteg gyerekek megsegítésére fordítják.