Skrabski Fruzsina a Három királyfi mozgalom rendezvényén azt hangoztatta, sokan azt hiszik, hogy az egyéni vágyak megélése ad boldogságot, pedig akkor leszünk boldogok, ha egymásnak tudunk adni, ha közösségben tudunk élni.
Szólt arról is, hogy a magyarok döntő többsége szeretne házasságban élni, tudatos szinglik szinte nincsenek Magyarországon, csak olyanok, akiknek valamiért nem sikerül párt találniuk. A mozgalomnak éppen ezért az egyik küldetése, hogy segítsen társra találni.
Herjeczki Kornél, a Házasság hete mozgalom országos koordinátora, a Harmat Kiadó igazgatója kiemelte, hogy a házasságon gondolkodókat és a Magyarországon élő 3,5 millió házas embert szeretnék megszólítani és segíteni, mert a házasságban való boldog élet nem csak a párt boldogítja, fontos a gyerekeknek, kihat a munka minőségére, utóbbinak pedig gazdasági vonatkozásai vannak.
Papp Miklós görögkatolikus pap, a Sapientia Hittudományi Főiskola tanára négy szempontot emelt ki, amelyek szerinte Kelet-Közép-Európában - szemben a Nyugattal - még mindig a házasságok többségét jellemzik.
Házasságkötéskor "nemcsak igent mondunk a társra, hanem nemet mondunk a többi lehetőségre, a házasság szakaszait - a mélységeket is - ugyanazzal a társsal éljük meg", minél több dologban, de főleg etikában, hitben hasonlítanak a felek, és saját családi spirituális szokásokat alakítanak ki a házastársak - ismertette szempontjait Papp Miklós.
Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége, a Házasság hete programsorozat fővédnöke egy Lackfi János-művet olvasott fel, amelyben a szerző arról elmélkedett, mennyire fontos a férfiak tudatos jelenléte a családban.
A konferencia kerekasztal-beszélgetésekkel folytatódott a munka és család egyensúlyáról, családbarát gyakorlatokról és a házasság támogatásának lehetőségeiről.