A szervezet az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemeli, céljuk, hogy azokat az embereket is mozgásra bírják, akiknek nincs kellő motivációjuk, idejük, esetleg anyagi lehetőségük vagy ötletük.
"A Mozgástér egy platformon kapcsolja össze a mozogni vágyókat vagy azt csak fontolgatókat a környezetükben lévő lehetőséggel, úgy, hogy egészségi problémájuknak megfelelően szűri, illetve célzottá teszi az ajánlatokat, és külön programokat ajánl azoknak a fogyatékos embereknek is, akik sportolni szeretnének" - írták.
A mozgalom célja, hogy öt év alatt 500 ezer, eddig mozgásszegény életmódot folytató ember számára váljon életformává a heti rendszerességű testmozgás az egészmegőrzés erősítése, illetve a betegségmegelőzés támogatása érdekében. A mozgalom kéthetes kihívásai pénteken a fekvőtámasz-kihívással indulnak a Mozgástér Facebook-oldalán, 2020 őszétől pedig térítésmentesen lehet majd részt venni a magyarországi egészségmegőrző mozgástevékenységek piacát rendszerbe foglaló Mozgástér Mozgalomban.
Dechert Áron, a Mozgástér Mozgalom ötletgazdája elmondta: a rendszer lényege, hogy komplex motivációs bázist biztosít a rendszeresen mozgó és a sosem mozgó emberek számára is, segítve az életmódváltást. Hozzátette, terveik szerint őszre több ezer mozgástérszereplő és -felhasználó csatlakozik a mozgalomhoz, és addigra az ezer tematikus mozgásforma-workshop visszajelzései és tapasztalatai alapján pontosan látják, hogy hol, melyik területen mi a feladat.
Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) miniszteri biztosa hangsúlyozta, ahhoz, hogy sportoló nemzetté váljon Magyarország, nagy szükség van egy integráló rendszerre a hazai szabadidősport szférában. Meglátása szerint javítani kell a magyar elhízási statisztikán, amely szerint a magyar lakosság több mint ötven százaléka soha nem sportol és mozog.
Czene Attila, a Magyar Szabadidősport Szövetség elnöke a Mozgástér Mozgalmat olyan hiánypótló projektnek nevezte, amely sikeres megvalósítás esetén képes lehet több százezer embert motiválni a rendszeres testmozgásra. "A Magyar Szabadidősport Szövetség elnökeként az elmúlt években magam is azon dolgozom, hogy dinamikusan legyünk képesek növelni a heti rendszerességgel mozgó emberek számát, és a Mozgástér rendszer ebben a folyamatban hatékony szerepet tölthet be" - mondta.
A közlemény szerint az induláskor 600 színtér, 80 ezer felhasználó, 850 sportszakember és közel 8000 sportoló tagja a rendszernek. Emellett a Mozgástér Mozgalom 500 mozgásszervezővel, illetve 1800 háziorvossal kezdte meg a szakmai egyeztetéseket.
A mozgalom a Mozgástér pályázatokon keresztül sporteszközök beszerzéséhez is nyújt majd támogatást, a projekt szakmai együttműködő partnerei az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportegyesület, a Magyar Szabadidősport Szövetség, a Magyarországi Edzőtermek Országos Szövetsége, a Magyar Sportmenedzsment Társaság, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Fogyatékosok Országos Diák-, és Szabadidősport Szövetsége, háziorvosok és szakorvosok.