Az első kommentárok szerint az orvosi gyakorlat számára ismeretlen az ilyen műtét, ám ha az orvosok mégsem végzik el, akkor "magzati gyilkosságért" indíthatnak ellenük bűnvádi eljárást.
A tekintélyes Mayo Klinika a honlapján így fogalmaz az anya életét is veszélyeztető rendellenességről: "a méhen kívüli terhesség nem folytatható normálisan. A megtermékenyített petesejt képtelen az életben maradásra, és a növekvő szövet - amennyiben kezelés nélkül marad - életveszélyes vérzésekhez vezet."
"Nem hiszem, hogy még egyszer írni fogok erről, de ez lehetetlenség. Mindannyian börtönben fogjuk végezni" - írta a Twitteren David Hackney ohiói szülész-nőgyógyász.
Az Egyesült Államok több tagállamában az elmúlt hónapokban rendkívül szigorú abortusztörvényt szavaztak meg, elemzők szerint abban reménykedve, hogy a szövetségi legfelsőbb bíróság - amely az Egyesült Államokban az alkotmánybíróság szerepét tölti be - felülvizsgálja, és hatályon kívül helyezi a szabad abortusz lehetőségét megteremtő, 1973-ban hozott, úgynevezett Roe/Wade-döntést.
A The Washington Post című lap már korábban jelezte, hogy Ohióban Ron Hood és Candice Keller republikánus törvényhozó új törvényjavaslat előterjesztésére készül. A javaslat a beültetési kötelezettség mellett törvényileg elismerné jogi személynek a meg nem született magzatokat is. A tervezet abortusszal elkövetett gyilkosságért emelne vádat azok ellen, akik elvégzik és azok ellen is, akik elszenvedik a művi terhességmegszakítást.
A Hood-Keller-javaslatot a 99 tagú ohiói törvényhozás 19 tagja biztosította támogatásáról.