Egy kellemes illatú otthonban nemcsak jobban érezzük magunkat, de az egész napos stressz után meg is nyugszunk, jobban tudunk pihenni, a családtagjainkkal is szelídebbek, együttműködőbbek leszünk. De nem kell azonban egyből légfrissítőre gondolnunk, azok nélkül is jó illatot teremthetünk otthonunkban.
Főzzünk gyógynövényeket!
Tegyünk a tűzhelyre egy nagyobb, lapos edényben vizet, dobjunk bele néhány karika citromot, narancsot, és tegyünk mellé pár szál gyógynövényt, például levendulát, mentát, kakukkfüvet. Lassú tűzön főzzük, forraljuk annyira, hogy épp csak gyöngyözzön.
Illatos növényeket a lakásba!
A szép zöld növények nemcsak díszitik az otthonunkat, de a levegőt is tisztítják, frissítik. Ráadásul olyan növényeket is beszerezhetünk, melyeknek kellemes illatú virágaik is vannak, ilyen például a jázmin, az eukaliptusz, az orchidea vagy a geránium.
Süssünk valamit!
A sülő süteményeknek semmivel össze nem téveszthető, fantasztikus illata van, különösen akkor, ha olyan fűszereket is használunk, mint a fahéj vagy a szegfűszeg.
Keverjünk házi légfrissítőt!
Egy kis edényben alaposan keverjünk össze két evőkanál szódabikarbónát és 5-10 csepp illóolajat. A keveréket tegyük egy spricnis palackba, öntsük fel forralt vízzel, és alaposan rázzuk össze. Ezzel a keverékkel nemcsak a levegőt frissíthetjük fel, de a textíliákat, szőnyegeket is illatosabbá tehetjük.
Nyomjuk el a kellemetlen szagokat!
Nemcsak az a fontos, hogy az otthonunk levegője kellemes aromájú legyen, hanem az is, hogy a rossz szagok ne "mérgezzék" a levegőt. A szódabikarbóna és a szemes kávé is alkalmas arra, hogy a rossz szagokat magába szívja, elnyomja, és így kellemesebbé tegye a levegőt. A kávéfőzés után megmaradt őrleményt se dobjuk ki, ezzel ugyanis nagyszerűen szagtalanítani lehet például a szemetest.
Készítsünk szobaillatosítót!
Az olajos alapú szobaillatosítók dekoratívak és kellemes környezetet teremtenek, de sajnos igen drágák. Szerencsére otthon is elkészíthetjük ezeket. Szükségünk lesz egy kisebb vázára vagy edényre, valamilyen hordozóolajra (akár babaolaj is lehet), és illóolajra vagy olajkeverékre. Az edényt töltsük meg feléig az olajjal, tegyünk hozzá bőségesen az illóolajokból is, majd tegyünk ebbe bambuszpálcikát (háztartási boltokban, nagyobb szupermarketekben lehet kapni). A pálcikán keresztül az olajok a párolgás során beillatosítják a lakást.
Forrás: hazipatika.com