Túl sok palackozott vizet iszunk
Ha folyamatosan műanyag palackokban árult vizet iszunk, akkor nagy mennyiségű BPA kerülhet a szervezetünkbe. Kutatások igazolják, hogy ez hízást okozhat. A legjobb, amit tehetünk, ha üveges vizet vagy házilag tisztított csapvizet iszunk.
Túl sok alkoholt iszunk
Ha egészségesen táplálkozunk, a rendszeres alkoholfogyasztás miatt akkor is felszaladhat ránk pár pluszkiló. Nemcsak, mert az alkoholban sok az üres kalória, hanem azért is, mert éhgyomorra fogyasztva megemeli a vércukorszintet és zsírraktározásra készteti a szervezetet.
Túl sokat ülünk
A sok üléssel járó életmód is nagyon rossz hatással van a súlyunkra még rendszeres sportolás mellett is. Nagyon fontos, hogy amikor csak tehetjük, óránként 5-10 percre álljunk fel a székből, sétáljunk, kicsit mozgassuk át magunkat, mert ez nagyon sokat számít az anyagcserénk szempontjából.
Túl keményen edzünk
A túledzés is vezethet súlytöbblet megjelenéséhez. A sok mozgás stresszt ró a testre, ami miatt megemelkedhet a szervezetben a kortizol nevű stresszhormon szintje. A felborult hormonális egyensúly pedig az anyagcserénkre, az étvágyunkra és természetesen a súlyunkra is hatással van.
Éhgyomorra kávézunk
Ha reggel első dolgunk, hogy ébredés után megiszunk egy csésze kávét, még mielőtt ettünk volna, akkor ez kortizolszint-emelkedéshez vezethet. Igaz, hogy a kávé gyorsítja az anyagcserét, viszont éhgyomorra fogyasztva stresszt ró a testre, ami miatt gyarapodhatnak a hason lévő zsírpárnák.
Forrás: hazipatika.com