Vigh László a mentőállomáson tartott sajtótájékoztatón elmondta: a kormányhatározat az év végén jelent meg a Magyar Közlönyben, a bontás és az építés tervezésére 42 millió forintot hagyott jóvá a kormány. Egyelőre nincs eldöntve, hogy a jelenlegi, Ady utcai épület helyén - azt a szomszédos telek megvásárlásával kibővítve - építik meg az új létesítményt, vagy más helyszínt keresnek a 21. századi elvárásoknak megfelelő új mentőállomásnak.
Balaicz Zoltán polgármester (Fidesz-KDNP) hozzátette: a döntés szerint június 30-ig el kell készülnie az engedélyes és kiviteli terveknek is, hogy az építkezés mihamarabb elkezdődhessen.
Felidézte ugyanakkor azt is, hogy a város nem fenntartója a mentőállomásnak, de egyáltalán nem mindegy az itt élők számára, hogy milyen állapotban van az egészségügyi infrastruktúra. Balog Zoltánnal, az emberi erőforrások miniszterével és a mentőszervezet szakembereivel ezért már régóta zajlott az egyeztetés a korszerűsítésről.
Kérdésre válaszolva Vincze Luca, a Zala Megyei Mentőszervezet vezető mentőtisztje elmondta: a megyében 10 mentőállomás működik, a 2015-ben Söjtörön és Zalalövőn épült két új létesítménnyel együtt. Összesen 29 mentőjárművel rendelkeznek, nappal öt, éjjel négy eset- és rohamkocsi van szolgálatban.
Az MTI érdeklődésére hozzátette: jelenleg 18-an dolgoznak a mentés, öten pedig a betegszállítás irányításában, a nyolc irodai dolgozó mellett pedig 260 munkatársuk tartozik a kivonuló állományhoz Zalában.