Lambert Gábor közölte: a külföldre utazók 35-40 százaléka köt biztosítást, de a családosoknál magasabb, 50 százalék feletti ez az arány.
A baleseti ellátáshoz sokan kiváltják az Európai Unióban érvényes európai egészségbiztosítási kártyát, de a kártya az ellátást kizárólag az állami kórházakban fedezi, és csak az adott ország állami betegbiztosítottjainak meghatározott szolgáltatásokra terjed ki, így például a helikopteres mentésre nem - mondta, hozzátéve, egy közepes, napi 600-800 forintos utasbiztosítás már tartalmazza a felelősségbiztosítást is, de mivel több mint egy tucat társaság ajánl különböző utasbiztosításokat, érdemes körülnézni.
Lambert Gábor elmondta azt is: az utasbiztosítások ára napi 300 és 1000 forint között változik, minél drágább, annál többet fedez, például egy 1000 forintos már limit nélkül fedezi az esetleges kórházi ellátás költségeit. Felhívta a figyelmet arra is, hogy ezek csak a pályán síelésből eredő balesetekre nyújtanak garanciát, az extrém sportok szerelmeseinek 1300 forint körül van biztosítás.
Megemlítette, hogy Ausztriában a helikopteres mentés 1-2 millió forint körül van, és tud olyan esetről, amelynél annak, aki a kárt okozta, 8 millió forintba került, hogy nem volt felelősségbiztosítása. Felhívta a figyelmet arra, hogy a biztosítást indulás előtt kell megkötni a biztosítást, különben nem érvényes.